Gdzie spaceruje?

Translate

sobota, 26 lipca 2014

5 lat programu SOTA w Polsce - Postscriptum

Winny jestem sobie i innym małe podsumowanie programu dyplomowego 5 lat Sota w Polsce.
Na początku kilka suchych faktów.

Pomysłodawcą programu, twórcą regulaminu i autorem strony oraz dyplomu w 100% był Marcin SQ9OZM za co mu chciałem serdecznie podziękować. Rzetelność jaką prezentował Marcin warta jest absolutnie podkreślenia. Polecam Marcina każdemu do tego typu inicjatyw.

Wyniki w sumie mnie nie zaskoczyły (no może z jednym wyjątkiem). Dyplom otrzymało 13 łowców i 7 aktywatorów. Dwóch laureatów to stacje zagraniczne (obydwie w kategorii Dolna Piątka z dodatkowymi odznaczeniami Piątka do Kwadratu i Geograf).
W kategorii Dolna Piątka lista dodatkowych oznaczeń kształtowała się następująco:

 • Piątka do kwadratu - aż 10 zdobywców
 • Geograf - dwie stacje zagraniczne
 • Krótka piątka - jedna stacja - Zbigniew SP6BBE - gratuluje
 • Łowca Orłów - jedna stacja - Henryk SO9EWA - gratuluje
 • i największa dla mnie niespodzianka 100-procentowy Polak - ponownie Zbigniew SP6BBE!
W kategorii Górna Piątka dodatkowe oznaczenia zdobyli:
 • Piątka do kwadratu - Bartek SQ9OJN - gratuluje
 • Góra z górą - dwie stacje Mirosław SQ9RNW oraz Bartek SQ9OJN - gratuluje
 • Piąte koło i wozu - Tomasz SQ6PLD - gratuluje
 • Piąte przez Dziesiąte - ponownie Bartek SQ9OJN - gratuluje
Cieszy, że pomimo dość rozbudowanego regulaminu wiele dodatkowych odznaczeń padło jednak łupem Kolegów. Których odznaczeń nie udało się zdobyć? Piątki do sześcianu, Wędrowca i Obieżyświata, Wielopasmowca, Gościa Honorowego, Orła, ... i 101 dla aktywatorów oraz Piątki do sześcianu, Wielopasmowca, Ultra Sąsiada zza miedzy, Piąte przez dziesiąte, ,,, i 101 dla łowców.
Osobiście najbardziej martwi mnie brak laureatów odznaczenia Wielopasmowca. Cieszy ogromnie 100% Polak. Ta odznaka do dowód, że SOTA w Polsce żyje i ma się dobrze!

Był to pierwszy i prawdopodobnie ostatni program dyplomowy jaki dane mi było współorganizować. Dziękuje wszystkim uczestnikom. Mam nadzieje, że zabawa była przednia a dyplomy sprawiły Wam odrobinę radości ze zdobycia. 

3 komentarze:

 1. Niestety nie załapałem się nawet na dyplom podstawowy - zbyt późno dołączyłem do programu. Może za 5 lat znowu będzie szansa... :-)

  73 de SQ6GIT

  OdpowiedzUsuń
 2. Zbieranie dyplomów dla dyplomów to łechtanie własnego "ego". Tak robią ludzie próżni, muszący się dowartościować - sami przed sobą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękujemy Anonimowy zawistny człeku za pouczenie. Już teraz wiem, dlaczego w mym życiu zdobyłem jeden tylko dyplom - za zajęcie II miejsca w Zawodach Andrychowskim. Po prostu jestem człowiekiem niepróżnym, który nie musi się dowartościowywać przed własnym sobą :)

  OdpowiedzUsuń